fbpx

Blog o iluzji

WEJDŹ DO ŚWIATA MAGII

Magia która dzieje się na scenie podczas przedstawienia ma zarówno zaskoczyć,

rozbawić widza, ale też pozwolić mu choćby na chwilę przenieść się

w świat marzeń, uwierzyć w to, że wszystko jest możliwe

i zapomnieć o troskach dnia codziennego ...

Pokazy Iluzji Dla Dzieci

Iluzjonista Rafał Mulka dzięki blisko 25-letnimu doświadczeniu w zawodzie potrafi sprawić że pokaz magii będzie niezapomnianą, interaktywną przygodą dla młodych widzów, wyzwalającą mnóstwo silnych emocji przeżywanych jeszcze przez długi czas po uczestnictwie w zaczarowanym przedstawieniu.

Pokazy iluzji dla dzieci są doskonałą atrakcją na urodziny, komunie, wesela. Idealnie sprawdzą się też jako przedstawienie dla przedszkolaków czy dzieci w szkole.

Specjalne zaczarowane show „Zostań czarodziejem z Akademią Magii” dostosowane do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, gwarantujące niezapomniane przeżycia.

Spotkanie z artystą sztuki iluzji znanym z programu telewizyjnego Mam Talent, tworzącym magiczne spektakle wystawiane w Centrach kultury, występującym na co dzień na prestiżowych eventach oraz imprezach firmowych będzie niezwykłym wydarzeniem dla małych widzów.... cały artykuł na magicznym blogu


Czym różni się Magik od Iluzjonisty ?

Magikiem potocznie określa się osobę pokazującą drobne sztuki magiczne, które są w stanie zaskoczyć widza i wywołać uśmiech na jego twarzy. Taki magik w zabawny sposób wyciągnie nam monetę z za ucha, pokaże sztuczkę z kartami, czy też zaskoczy kilkoma innymi efektami iluzji niedawno poznanymi na YouTube.

Zupełnie inaczej sprawa wygląda w odniesieniu do słowa "Iluzjonista" gdyż nazwa ta jest zarezerwowana tylko i wyłącznie dla osób które zawodowo parają się sztuką iluzji, prezentujących pokazy magii na różnego rodzaju wydarzeniach takich jak imprezy firmowe, eventy, konferencje, szkolenia...

Iluzjonista aby zasłużyć na takie właśnie określenie swej profesji powinien opanować magiczną sztukę do perfekcji.

Są oczywiście sztuczki magiczne, których można nauczyć się w kilka minut poznając ich sekret, ale są też takie które wymagają wielu godzin ćwiczeń, doskonalenia warsztatu przez miesiące a nawet i lata. Fakt poznania sekretu danego efektu oraz opanowanie strony technicznej jest dopiero początkową fazą która przybliży nas do profesjonalnej prezentacji numeru dla szerszej widowni.

Dobry iluzjonista musi odznaczać się wytrwałością, pomysłowością, sztuką improwizacji, poczuciem humoru a także pewnością siebie. Najczęściej przejawia też zdolności do majsterkowania które są bardzo pomocne podczas tworzenia i opracowywania iluzjonistycznych efektów - cały artykuł na magicznym blogu


Drukowanie pieniędzy receptą na kryzys ? – Akademia Magii Reaktywacja iluzjonista Rafał Mulka

Pieniądze szczęścia nie dają ? Czy rzeczywiście tak jest ?

Pieniądze są w pokazach iluzji bardzo często wykorzystywanym rekwizytem magicznym. W pokazach close-up mogą pojawiać się, znikać, zamieniać miejscami czy też być w magiczny sposób rozmnażane ciesząc widzów uczestniczących w pokazie magii. Mnie jako artystę sztuki iluzji najbardziej dotknął kryzys związany z zatrzymaniem rynku eventowego oraz całej branży kulturalnej. Chaos i brak pewności, co wydarzy się w kolejnych miesiącach – to obecne określenie stanu branży MICE, zajmującej się organizacją imprez firmowych, targów, wystaw, szkoleń czy konferencji. Branża kulturalno-rozrywkowa z dnia na dzień została pozbawiona możliwości realizowania zleceń, wykonywania swej pracy, a co za tym idzie – pozbawiona możliwości zarobkowania.

Artyści jako jedni z nielicznych, pozostają wciąż bez pracy i perspektyw powrotu do niej – na godziwych warunkach.

- cały artykuł na magicznym blogu


Caps and balls – gra w Trzy kubki- iluzjonista Rafał Mulka

Zdaniem jednego z najsłynniejszych iluzjonistów Harrego Houdiniego osoba która nie opanowała triku z trzema kubkami, nie może uważać się za iluzjonistę. Pod żadnym pozorem nie pozwól się sprowokować do wzięcia udziału w grze! Nie masz szans na wygraną! Poznajcie jedną z klasycznych wersji triku z trzema kubkami. W Akademii Magii można zapoznać się zarówno z efektem magicznym jak i wyjaśnieniem czyli sekretem tego triku...

W Akademii Magii Reaktywacji czyli projekcie magicznym prowadzonym na moim kanale YouTube postanowiłem także zapoznać widzów z trikiem z trzema kubkami, ale w kontekście nielegalnej gry hazardowej i oszustwa z którym w obecnych czasach nadal często się spotykamy. Od wielu lat bardzo głośnie są sprawy oszustw w grze w trzy kubki np. na Gubałówce, w Zakopanym czy w miejscowościach nadmorskich.

Pomimo iż gra w trzy kubki towarzyszy ludzkości od ponad 4 i pół tysiąca lat, jej historia nie do końca związana jest z zabawianiem widzów zręcznością kuglarzy czy iluzjonistów.

- cały artykuł na magicznym blogu


Magiczne początki ze sztuką iluzji – od czego wszystko się zaczęło - iluzjonista Rafał Mulka

Sztuką iluzją zainteresowałem się już w 1994 roku poszukując czegoś ciekawego, oryginalnego co nadałoby sens mojemu życiu...nauczyłem się kilkunastu efektów magicznych i przygotowałem drobne rekwizyty na bazie których stworzyłem swój pierwszy program z którym w wieku 20 lat zacząłem występować dając pierwsze pokazy iluzji... - cały artykuł na magicznym blogu