fbpx

Kilka słów o…

Iluzjonista Rafał Mulka urodził się 03.03.1976r w Bielsku - Białej.

Pracę zawodowego iluzjonisty rozpoczął w październiku 1996r.

Pierwsze 10 lat pracy poświęcił przede wszystkim na doskonalenie warsztatu, budowanie repertuaru, zdobywanie doświadczenia zawodowego na bazie małych form artystycznych skierowanych do widowni dziecięcej . Etap ten został zakończony współpracą z Wydawnictwem Koga i wydaniem płyty DVD w formie kursu " Magia – sekrety iluzji ".
Następnie przyszła pora na rozszerzenie działalności czyli pokazy artystyczne ukierunkowane w stronę widzów dorosłych podczas eventów, imprez firmowych, integracyjnych oraz kontynuację pracy związanej z pokazami iluzji dla widowni dziecięcej i rodzinnej jednakże już w większym zakresie .

Podsumowaniem 15 lat pracy zawodowej był udział w IV edycji popularnego programu telewizyjnego Mam Talent do którego iluzjonista samodzielnie opracował i wykonał autorskie efekty magiczne zaprezentowane w półfinale programu.

Obecnie to już 24 lata pracy w zawodzie iluzjonisty związanej nie tylko z realizacją kilku tysięcy występów artystycznych, obejmujących różne formy działalności artystycznej, m.in. widowiskowe pokazy magii, przedstawienia sceniczne, występy podczas Dni miast, festynów, pikników plenerowych, pokazy mikroiluzji czyli close-up, ale także iluzjonistyczne spotkania warsztatowe, opracowywanie efektów magicznych dla potrzeb teatralnych – m.in. współpraca z Teatrem Variete w Krakowie, Teatrem Dramatycznym w Kaliszu czy też Teatrem "Witkacy" w Zakopanem i telewizyjnych np. TVN czy TV Sfera na zlecenie której została przygotowana oprawa artystyczna X Jubileuszowej Gali "Obiektywy Sfery" obejmująca nie tylko część artystyczną, lecz także opracowanie efektów w trakcie których osoby prowadzące tą Galę w magiczny sposób pojawiały się, znikały lub lewitowały.

Kolejne lata zaowocowały także nowymi przedsięwzięciami artystycznymi zarówno wirtualnymi takimi jak "Akademia Magii" czyli projekt związany z nauką czarowania prowadzony za pośrednictwem portali takich jak YouTube czy Facebook , który skupił kilkanaście tysięcy fanów oraz ponad 6 mln. widzów - zamysłem projektu było podzielenie się wiedzą , doświadczeniem i podstawami iluzji, zwykle skrywanymi bądź sprzedawanymi przez innych iluzjonistów w formie non profit, zatem dało dostęp do nieodpłatnej wiedzy szerokiej publiczności zainteresowanej sztuką iluzji, jak również w pełni realnymi czyli współpracą z Parkiem Rozrywki Rabkoland w Rabce Zdroju i stworzeniem Teatru Magii "Hokus Pokus", w którym w letnich sezonach 2015/2016/2017 zaprezentował prawie 900 przedstawień dla ponad 72 tysięcy zadowolonych widzów, których opinie niejednokrotnie sugerowały, iż jest to "najlepsza atrakcja tego Parku". Na uwagę zasługuje także fakt, iż od połowy lat 90-tych ubiegłego stulecia była to jedyna inicjatywa, pierwszy przejaw związany ze sztuką iluzji o charakterze w pełni stacjonarnym, cyklicznym i typowo sceniczno teatralnym.

Wieloletnie doświadczenie artystyczne iluzjonisty, lata pracy zawodowej związane z występami dla szerokiej i różnorodnej publiczności, potwierdzają iż to właśnie scena jest najodpowiedniejszym miejscem dla artysty sztuki iluzji.

Obecnie głównymi obszarami działania Beskidzkiego Teatru Iluzji są instytucje kulturalne oraz szeroko pojęta branża eventowa. W pierwszym przypadku współpraca z domami i centrami kultury ma charakter najczęściej biletowanych spektakli, czasami nawet całych cykli przedstawień. Oba obszary działań zawsze jednak ukierunkowują charakter pracy i rodzaj prezentacji w stronę magicznych widowisk teatralnych będących połączeniem efektów magicznych, muzyki, oraz oprawy świetlnej, łączących iluzję z grą aktorską, zabawnymi komentarzami, humorem słownym i sytuacyjnym pozwalającym stworzyć interaktywne przedstawienia, gdzie każdy program jest inny, ponieważ tworzony jest wspólnie z widownią, która wkracza w niezwykły, magiczny świat...

Poznaj opinie naszych klientów, którzy mieli okazję uczestniczyć w pokazach iluzjonistycznych Beskidzkiego Teatru Iluzji Rafała Mulki

Każdy organizator eventu, imprezy firmowej, pikniku czy wydarzenia artystycznego pragnie aby odznaczało się ono oryginalnością, było niesamowitym czasem dostarczającym widzom rozrywki na wysokim poziomie artystycznym. Nasze pokazy iluzji zabierają gości w magiczną podróż pełną nadzwyczajnych wrażeń.

 

opinie iluzjonista rafal mulka

Opinie - iluzjonista Rafał Mulka

facebook opinie iluzjonista

Beskidzki Teatr Iluzji -opinie

 

kup bilecik iluzjonista rafal mulka

Magiczne rodzinne show- opinie