fbpx

Kilka słów o Artyście…

Artysta sztuki iluzji iluzjonista Rafał Mulka

urodził się 03.03.1976r w Bielsku - Białej.

Pracę zawodowego iluzjonisty rozpoczął w październiku 1996r.

Pierwsze 10 lat pracy poświęcił przede wszystkim na doskonalenie warsztatu iluzji, budowanie repertuaru, zdobywanie doświadczenia zawodowego na bazie małych form artystycznych skierowanych do widowni dziecięcej. Iluzjonista występował w przedszkolach i szkołach z programami magicznymi dla najmłodszej widowni.  

Etap ten został zakończony współpracą z Wydawnictwem Koga i wydaniem płyty DVD w formie kursu " Magia – sekrety iluzji ".
kurs magii iluzjonista dvd

Iluzjonista Rafał Mulka - kurs dvd Magia sekrety iluzji


Następnie przyszła pora na rozszerzenie działalności czyli pokazy artystyczne ukierunkowane w stronę widzów dorosłych podczas eventów, imprez firmowych, integracyjnych oraz kontynuację pracy związanej z pokazami iluzji dla widowni dziecięcej i rodzinnej jednakże już w większym zakresie obejmującą przedstawienia w Centrach Kultury, sala widowiskowych.

Podsumowaniem 15 lat pracy zawodowej był udział w

IV edycji popularnego programu telewizyjnego Mam Talent

do którego iluzjonista samodzielnie opracował i wykonał autorskie efekty magiczne zaprezentowane zarówno w odcinku castingowym jak i w półfinale programu Mam Talent

iluzjonista w mam talent

Iluzjonista w programie telewizyjnym Mam Talent

Obecnie to już 24 lata pracy w zawodzie iluzjonisty związanej nie tylko z realizacją kilku tysięcy występów artystycznych, obejmujących różne formy działalności artystycznej, m.in. widowiskowe pokazy magii, przedstawienia sceniczne, występy podczas Dni miast, festynów, pikników plenerowych, pokazy mikroiluzji czyli close-up, ale także iluzjonistyczne spotkania warsztatowe, opracowywanie efektów magicznych dla potrzeb teatralnych – m.in. współpraca z Teatrem Variete w Krakowie, Teatrem Dramatycznym w Kaliszu czy też Teatrem "Witkacy" w Zakopanem.

i telewizyjnych np. TVN czy TV Sfera na zlecenie której została przygotowana

oprawa artystyczna X Jubileuszowej Gali "Obiektywy Sfery"
pokaz iluzji telewizaj sfera

Iluzjonista podczas Gali "Obiektywy Sfery "

 

Obejmująca nie tylko część artystyczną, lecz także opracowanie efektów w trakcie których osoby prowadzące tą Galę w magiczny sposób pojawiały się, znikały lub lewitowały. Specjalnie na potrzeby wydarzenia iluzjonista Rafał Mulka opracował i wykonał efekt pojawienia z plakatu osób prowadzących oparty na czarnym teatrze, który sprawił na widzach ogromne wrażenie.

iluzjonista gala tv czarny teatr

Magiczne pojawienie z plakatu- iluzjonista Rafał Mulka

Kolejne lata zaowocowały także nowymi przedsięwzięciami artystycznymi zarówno wirtualnymi takimi jak

Projekt internetowy "Akademia Magii"
akademia magii iluzjonista rafal mulka

Projekt internetowy Akademia Magii

 

związany z nauką czarowania prowadzony za pośrednictwem portali takich jak YouTube czy Facebook , który skupił kilkanaście tysięcy fanów oraz ponad 6 mln. widzów - zamysłem projektu było podzielenie się wiedzą , doświadczeniem i podstawami iluzji, zwykle skrywanymi bądź sprzedawanymi przez innych iluzjonistów w formie non profit, zatem dało dostęp do nieodpłatnej wiedzy szerokiej publiczności zainteresowanej sztuką iluzji.

W 2014 roku iluzjonista nawiązał współpracę z

Parkiem Rozrywki Rabkoland w Rabce Zdroju i stworzył stacjonarny Teatr Magii "Hokus Pokus",

w którym w letnich sezonach 2015/2016/2017 zaprezentował prawie 900 przedstawień dla ponad 72 tysięcy zadowolonych widzów, których opinie niejednokrotnie sugerowały, iż jest to "najlepsza atrakcja tego Parku". Na uwagę zasługuje także fakt, iż od połowy lat 90-tych ubiegłego stulecia była to jedyna inicjatywa, pierwszy przejaw związany ze sztuką iluzji o charakterze w pełni stacjonarnym, cyklicznym i typowo sceniczno teatralnym.

teatr magii rabkoland iluzjonista pokazy

Stacjonarny Teatr Magii w Rabkolandzie

Wieloletnie doświadczenie artystyczne iluzjonisty, lata pracy zawodowej związane z występami dla szerokiej i różnorodnej publiczności, potwierdzają iż to właśnie scena jest najodpowiedniejszym miejscem dla artysty sztuki iluzji.

Obecnie głównymi obszarami działania Beskidzkiego Teatru Iluzji są instytucje kulturalne oraz szeroko pojęta branża eventowa.

W pierwszym przypadku współpraca z domami i centrami kultury ma charakter najczęściej biletowanych spektakli, czasami nawet całych cykli przedstawień.

Końcem 2019r Beskidzki Teatr Iluzji wprowadził magiczne spektakle do kalendarza imprez miasta Szczyrk.

Udało się stworzyć

Projekt "Magia z serca Beskidów"

który zagościł jako stały punkt cyklicznych wydarzeń artystycznych ukierunkowanych w stronę widowni rodzinnej i głównie ruchu turystycznego z realizacją w obrębie sali widowiskowej Szczyrkowskiego Centrum Kultury.

magiczne rodzinne show szczyrk

Magia z serca Beskidów - iluzjonista Rafał Mulka - Szczyrk


Istotnym faktem jest to, że iluzjonista jest samodzielnym organizatorem i promotorem wydarzenia w ramach którego
przedstawiany był autorski spektakl "20 Lat Magii " odbywający się w sezonie zimowym. Kolejne przedstawienia zaplanowane są na letni okres wakacyjny.

Obszary działań Beskidzkiego Teatru Iluzji Rafała Mulki zawsze ukierunkowują charakter pracy i rodzaj prezentacji w stronę magicznych widowisk teatralnych będących połączeniem efektów magicznych, muzyki, oraz oprawy świetlnej, łączących iluzję z grą aktorską, zabawnymi komentarzami, humorem słownym i sytuacyjnym pozwalającym stworzyć interaktywne przedstawienia, gdzie każdy program jest inny, ponieważ tworzony jest wspólnie z widownią, która wkracza w niezwykły magiczny świat.

Poznaj opinie naszych klientów, którzy mieli okazję uczestniczyć w pokazach iluzjonistycznych
Beskidzkiego Teatru Iluzji Rafała Mulki

Każdy organizator eventu, imprezy firmowej, pikniku plenerowego czy wydarzenia artystycznego pragnie aby odznaczało się ono oryginalnością, było niesamowitym czasem dostarczającym widzom rozrywki na wysokim poziomie artystycznym. Nasze pokazy iluzji zabierają gości w magiczną podróż pełną nadzwyczajnych wrażeń.

 

opinie iluzjonista rafal mulka

Opinie - iluzjonista Rafał Mulka

 

facebook opinie iluzjonista

Beskidzki Teatr Iluzji -opinie

 

kup bilecik iluzjonista rafal mulka

Magiczne rodzinne show- opinie