fbpx

UFOlogia pokaz iluzji w plenerze

UFOlogia- impresja na temat "UFO Ulicznego Festiwalu Osobliwości"- Szamotuły- iluzjonista

UFOlogia - impresja na temat "UFO Ulicznego Festiwalu Osobliwości"

11 lipca 2021r Szamotulski Ośrodek Kultury zaprosił do Parku Zamkowego na UFOlogię, czyli impresję na temat Ulicznego Festiwalu Osobliwości, która w tym roku przybrała formę artystycznego spaceru, gdzie sztuka ulicy mieszała się z tajemnym światem iluzji oraz magii.

Główna alejka Parku Zamkowego zaaranżowana została na plenerową galerię, w której wybrane fotografie autorstwa Tomka Koryla i Sławka Kowalewskiego przypominały o spektakularnych lądowaniach UFO w mieście w latach 2013 - 2019 w Szamotułach.

Przybyłych gości witał niezwykły Kwiatowy Faun- żywa rzeźba w wykonaniu Rafała Śpiewaka, pełna ekspresji i humoru zabawna postać bawiąca przechodniów znienacka wchodząca na ich drogę, zagadująca dzieci, i co chwilę wymyślająca nowe psoty.

Sztuka iluzji - Rafał Mulka

W wystawie zdjęć oraz wspaniałej rzeźbie Fauna program imprezy jednak się nie zamykał. Organizatorzy zadbali równie o atrakcje w postaci rodzinnego pokazu iluzji.

Późnym popołudniem przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpił iluzjonista Rafał Mulka z Beskidzkiego Teatru Iluzji, prezentując plenerowy spektakl "Magiczna podróż".

Artysta znany m.in. z programu telewizyjnego "Mam Talent" czarował nie tylko humorem, ale i niezwykłą sztuką magii!

Iluzjonista przekonywał widzów, że marzenia można spełniać ( właśnie dlatego został iluzjonistą), zaprosił również wybrane osoby z publiczności na scenę wspólnie z nimi podążając za marzeniami. Magiczne interaktywne efekty, teleportacja zaczarowanego królika, pojawienie śniegu w środku lata, czy chusteczka znikająca w rękach iluzjonisty sprawiały, że widzowie ze zdumieniem przecierali oczy.

Widowisko, w którym sztuka iluzji dopełniona została żartobliwym komentarzem, efektami specjalnymi i klimatem niczym z programów David'a Copperfield'a spotkało się z dużym uznaniem publiki zaś brawa nie cichły bardzo długo!

Komentarze niedostępne.